Damhert jagen in Tsjechië

Een damhert jagen in Tsjechië is kiezen voor een eersteklas jachtervaring op sterke ‘Schauflers’. Onder de hoofdstad Praag wacht een toprevier waar roodwild, reeën, wilde varkens en zelfs witstaartherten thuis zijn.

De meest dominante soort is echter het damwild, waar dit jachtveld allerminst een tekort aan heeft.

Een damhert jagen in Tsjechië is kiezen voor een eersteklas jachtervaring op sterke ‘Schauflers’. Onder de hoofdstad Praag wacht een toprevier waar roodwild, reeën, wilde varkens en zelfs witstaartherten thuis zijn.

De meest dominante soort is echter het damwild, waar dit jachtveld allerminst een tekort aan heeft.

Damhert jagen in Tsjechië

Jachtveld

Het revier van 3.500 hectare ligt langs de voormalige gouden handelsroute tussen Praag en Passau, meer bepaald in het district Příbram.

Keizer Karel IV – zelf een verwoed jager – was zo onder de indruk van de streek en haar wildrijkdom dat hij het Vargač-kasteel omdoopte tot zijn favoriete jachthuis. Het is op deze koninklijke gronden waar u gaat jagen.

Het reliëf van dit jachtveld wisselt af tussen een vlak en heuvelachtig landschap. Loof- en dennenbossen verzorgen de natuurlijke dekking voor het grofwild dat hier talrijk de wissels beloopt.

Als een van de weinige jachtvelden in de vrije wildbaan vindt u naast het dam-, rood- en zwartwild zelfs een kleine populatie Amerikaanse ‘Whitetails’ in dit veelzijdige biotoop.

Jachtseizoen

Het jachtseizoen voor damherten loopt van 1 augustus tot en met 31 januari. Jagen tijdens de bronst is een ervaring op zich zoals bij elke hertachtige.

Door de paringsdrang worden de herten dan steeds minder voorzichtig en beter benaderbaar. Voor het strekken van een schoffeldrager gedurende paringstijd kiest u best een datum tussen 15 oktober en begin november.

Maar ook daarna zijn de kansen op jachtsucces bijzonder hoog. Drie volle jachtdagen volstaan om tot schot te komen en uw gids de verlossende woorden ‘Lovu zdar!’ te horen zeggen.

Damhert jagen in Tsjechië

Reisverloop

Met eigen vervoer bent u ongeveer 9 uur onderweg vanaf Antwerpen of Utrecht naar Příbram. De wegen naar het zuidelijk gelegen Tsjechië zijn doorgaans vlotter te bereizen dan de A2 richting Berlijn.

Bij aankomst kunt u in principe al meteen het jachtveld in voor de eerste outing. Damherten laten zich immers overdag al goed bejagen. Maar uiteraard kunt u ook eerst even bekomen van de reis, douchen en vervolgens aansterken in het restaurant. Dit is eenvoudig af te stemmen met uw gids.

Standaard wordt elke jager ondergebracht in een hotel of pension met eigen kamer en dito sanitaire voorzieningen. Voor ons hoort dat bij het basiscomfort waar we bijzonder veel waarde aan hechten.

De volgende twee dagen gaat u telkens eerst ’s ochtends op pad waarna in de namiddag een tweede outing gepland staat. Tussendoor krijgt u een smakelijk ontbijt geserveerd met koffie, diverse soorten beleg, broodjes en eieren.

Meestal wordt daarna de hotelkamer opgezocht voor ontspanning of het inhalen van verloren slaap. Een wandeling maken, de omgeving verkennen… Hoe u verder invulling geeft aan die tijd, daar bent u geheel vrij in.

Op dag vier trekt u ’s ochtends met uw gids nog een laatste keer het veld in, gevolgd door het ontbijt, protocol en de officiële trofeemeting van uw damhert.

Eventuele overname van het wildbraad is mogelijk zodat u thuis nog eens culinair kunt nagenieten van dit Tsjechische avontuur.

Inbegrepen
  • Drie jachtdagen
  • Drie overnachtingen
  • Volpension
  • Tsjechische jachtvergunning
  • Professionele organisatie
  • Engelstalige begeleiding
  • Alle dranken buiten het hotel
Nevenkosten
  • Heen- en terugreis
  • Afschotpremie
  • Transport in het jachtveld
  • Verwerkingskosten
2 beoordelingen voor Damhert jagen in Tsjechië

Reviews (2)

  • overall
    4.8
  • jachtveld
    5
  • verblijf
    5
  • eten
    5
  • begeleiding
    4
  • totaalbeleving
    5

Laat een review achter

  • jachtveld
    0
  • verblijf
    0
  • eten
    0
  • begeleiding
    0
  • totaalbeleving
    0
Verzenden

Reviews

Edwin Van Zundert
  • overall
    4.8
  • jachtveld
    5
  • verblijf
    5
  • eten
    5
  • begeleiding
    4
  • totaalbeleving
    5

Top jachtveld, uitstekend verblijf, eten en drinken. Ook het contact met de agent tp. was uitstekend. De jachtgids deed er alles aan om te komen tot een mooi avontuur. En dat is gelukt!! Het communiceren met de gids ging met handen en voeten en dat is soms best lastig als onervaren damwildjager die 1000 dingen wil vragen. We kwamen er altijd weer uit! Ook worden alle afspraken nagekomen. Helemaal goed. Barrel and Boar tot de volgende keer! Edwin van Zundert

1 van 1 mensen vonden deze review nuttig
Petrus Boerdijk

vond de damwildbronst erg mooi om mee te maken in tjechie,heb een damhert kunnen strekken,alles was goed geregeld .korte lijnen met frank die kun je altyd bellen, ik kom zeker nog s terug in tjechie , WMH peter boerdijk

1 van 1 mensen vonden deze review nuttig
Beantwoorden
Annuleren